סיכום הפגנה נגד מפעל התפלה

יובל אפרתי • 14/2/2018 כניסות

ערב טוב לכולם,

אני רוצה לשתף אותכם בחויות היום,

קודם כל, כל הכבוד לכל מי שהגיע להפגין (מבוסתן ושאר הישובים), וממש כל הכבוד לנוער החזיקו את ההפגנה ועשו רעש כמו שצריך ששמעו לתוך חדר הדיונים, שאפו.

לאחר שהפגנתי בחוץ עם כולם נכנסתי לות"ל עצמו, קבוצה גדולה של אנשים וגורמים אשר יש להם נגיעה לעניין, חלקם תומכים במפעל בעכו חלקם אצלנו. כולם אמורים להיות אנשי מקצוע בתחומם או בעלי עניין כמונו.

יורם ישראלי ומשה דוידוביץ יצגו אותנו ואת המועצה היטב וכך גם המומחים מטעמנו, אשר לדעתי, הפגינו מומחיות וידע רבים יותר ותמכו בטענותינו השונות והציגו נתונים רבים שנגדו את טענו רשות המים ושלוחיה. לטובה נציין את דובר 'צלול' ולרעה את אנשי משרד הבריאות אשר לפי הבנתי פסלו את מפרץ עכו לפני 8 שנים ובעצם הכניסו את כולנו לצרה הזו, וכל זאת ללא שום נתונים או בדיקות ורק לפי 'נראה לנו' ו'כדי שנוכל לישון טוב בלילה'.
מזלם שלא מקימים להם מתקן התפלה ליד הבית כי עם הרעש...

ייצגו אותנו גם דוברים מכל הישובים כולל אני ושתי נערות משבי ציון, חלקנו פנינו יותר לרגש חלקנו יותר בעניינים טכניים.

בסיכומו של דבר, מנקודת הראות שלי לפחות, ההצהרה שמשרד הביטחון אישר את שרגא נחלשה ואף הצלחנו לערער את הביטחון והאמינות של אנשי משרד הבריאות, וכן לפתוח את החלופות הדרומיות לדיון גם אם מסוייג.

מקווה מאוד שזו ההתחלה של חשיבה חדשה.
עם זאת אסור לנו לנוח על זרי הדפנה, לאורך כל הדיון הורגשה הטייה חזקה מאוד נגדנו, תחושה של זלזול בנו כאזרחים וכחקלאים (למי שרלוונטי כמובן) ואף זלזול וביטול של הנתונים שהוצגו ע"י המומחים מטעמינו.
התחושה שהחץ נזרק והמטרה סומנה סביבו ריחפה בחדר כל הזמן.
לשמחתינו/לצערינו הודה היושב ראש שבניגוד לטענות המקוריות שמתוכנן במקום רק מפעל התפלה, שישנה כוונה להוסיף גם תחנת כוח, קווי מתח עליון
ומתקן השנאה גדול לתמוך בכל זה.

ובקיצור אנחנו רק בהתחלה ורחוקים מסיום,

המשך מעורבותיכם חשובה לעתידנו ועתיד ילדינו!

המשך שבוע טוב (ומצטער על אורך המלל)

יובל אפרתי

הודעות בנושא זה