סיכום 70 לבוסתן הגליל - ועד מקומי בוסתן הגליל

מזכירות • 19/7/2018 כניסות

סיכום הפעילות החברתית בבוסתן הגליל בשנת ה-70 לישוב מנקודת המבט של הוועד המקומי.

לקראת שנת 2018 היה ברור לוועד המקומי שיש לציין את שנת ה-70 לבוסתן הגליל באופן מיוחד ושונה משנה "רגילה".

הדרך שהותוותה הייתה, שבמהלך השנה יתקיימו מספר אירועים לכבוד שנת ה-70, וכן אירוע מרכזי. לשם כך הוקם "צוות שנת ה-70". צוות רחב שכלל מספר רב של תושבים. בראש הצוות- אני בן חיים. נציגי הוועד בצוות היו שאול זוסמן, מנהל מוניציפאלי, ודרור רגב, חבר ועד. אני, דודי נוה, יו"ר הוועד, השתתפתי לפי הצורך.

הנושא הראשון שעלה על הפרק הוא הספר "70 לבוסתן הגליל". כתיבתו החלה כשנתיים קודם לכן ע"י אריאל הדרי. הספר היה אמור לצאת לאור לפני שנת ה-70 אבל הוחלט להוציאו לאור בשנה זו באירוע מיוחד. ספר זה מספר את תולדות הישוב ואת סיפורי המשפחות שהיו בעבר ואלו שחיות היום בבוסתן הגליל. ב-23/3 התקיים אירוע השקת הספר בו נמסרו הספרים לתושבי הישוב וסופר על מהלך עבודת הכנה וכתיבת הספר וכן סופרו זיכרונות ושיתופים של תושבי בוסתן הוותיקים.

פרויקט נוסף, מעניין ומיוחד היה יצירה של עבודת פסיפס קהילתית על קיר מועדון התרבות. העבודה בוצעה במספר שלבים על ידי תושבי הישוב בניצוחה של שרה פרלמן וקבוצת מתנדבים. משפחות רבות על דורותיהן, זוגות ויחידים הגיעו להשתתף בתהליך היצירה של חלקי הפסיפס לדוגמאות של עלים, פרחים ופרפרים. ובהמשך הודבקו כל היצירות על קיר המועדון ליצירה משותפת ומרהיבה של עץ. פרויקט זה היה מהלך קהילתי שהשתתפו בו רבים מתושבי הישוב ונהנו מהיצירה המשותפת וכאמור תודה רבה לשרה על היוזמה הניהול והביצוע של פרויקט יפה זה.

האירוע המרכזי התקיים בחג השבועות, ובשונה משנים עברו היה זה אירוע גדול שכלל מספר חלקים. בתחילת האירוע התקיים מפגש של תושבי בוסתן הגליל בעבר ובהווה. למפגש זה הגיעו רבים מבני המושב שהיו ילדים בשנים הראשונות של הכפר. היה זה מפגש מרגש, נעים ומהנה לכולם.

בהמשך הערב התקיים במגרש הכדורסל טקס ברכות ונאומים מפי ראש המועצה וראשי הוועדים של בוסתן הגליל (אגודה חקלאית וועד מקומי). ולבסוף התקיים המופע "בוסתן של אהבה, גליל של תקווה", מופע מרהיב ומרגש, שסיפר בשיר ובמלל את סיפורו של הכפר בוסתן הגליל. המופע בוצע כולו ע"י תושבי הכפר ילדים ומבוגרים "מ- 8 עד 80 " כל הפקת האירוע נעשתה על ידי מספר גדול של תושבי הכפר. ביים את המופע עידו דגני, ולצידו ענבל הכוראוגרפית. המופע היה מרגש מאוד ומשמח לכולם.

במסגרת תוכנית קס"ם (החינוך המשלים) לשנת ה-70 לשכבות א'-ו', השתתפו הילדים בסדרת מפגשים להעמקת ההיכרות עם המושב. הילדים סיירו בלול, ברפת, במשתלה, בחוות סוסים, במטעי הזיתים והבננות ועוד.. וקיבלו הסברים, שמעו סיפורים והשתתפו בפעילויות.

בתחום הספורט היישובי: בימים אלו נוספה פעילות ספורט חדשה לישוב – משחק הפטאנק, משחק ממשפחת הבאולינג. המשחק אינו מוגבל בגיל השחקנים. למפגשים מגיעה קבוצה של כ- 20 תושבים: נשים, גברים וילדים שמשחקים יחד במגרש ייעודי למשחק זה.

ולסיכום, ניתן לומר כי בשנה זו הצלחנו כולנו להפיח רוח חדשה-ישנה בבוסתן הגליל. מספר גדול של תושבים, ילדים, בוגרים, וותיקים, משתתפים בפעילויות שונות בישוב, כגון: חוגים, ריקודים וספורט, עזרה הדדית (ליולדות למשל), שפע של פעילויות לילדים בכל הגילאים ולנוער ועוד.

אפשר בהחלט לציין בסיפוק ש"כייף לחיות בבוסתן הגליל".

דודי נוה,
יו"ר וועד מקומי בוסתן הגליל